» przeczytaj wszystkie opinie
do kasy suma: 0,00 zł
Szybkie suszenie włosów ? Poznaj najlepsze metody 0
Szybkie suszenie włosów ? Poznaj najlepsze metody

Szybkie suszenie włosów ? 

Dziś tak często ludzie nie mają czasu. Praca, dom, rodzina, dzieci, zajęcia dodatkowe, wszystko to sprawia, że zdarza się wykonywać różne czynności w pośpiechu. W konsekwencji zaniedbuje się swoją urodę, a nawet można w ten sposób doprowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Tak jest często z suszeniem włosów. Wyjście z niedosuszonymi pasmami przede wszystkim osłabia ich kondycję i sprawia, że są bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych. A można zupełnie inaczej! Sprawdź, jak skrócić czas przeznaczony na suszenie i uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Co więcej, nasze metody pozwolą Ci cieszyć się też pięknymi i gładkimi kosmykami!

Czesanie i przygotowanie włosów przed suszeniem

Gdy dobrze przygotujesz kosmyki do suszenia, dasz im większą szansę na szybkie wysuszenie. Wystarczy, że po umyciu odciśniesz dłońmi nadmiar wody zgromadzony we włosach. W tym przypadku duże znaczenie ma odpowiednia technika. Pamiętaj o tym, że Twoje włosy są podatne na działanie różnych czynników i niewłaściwe traktowanie. Dlatego zrób to bardzo delikatnie. Skieruj głowę w dół, a następnie przejdź dłońmi po włosach i lekko odciśnij wilgoć. W kolejnym kroku wysusz włosy ręcznikiem. Wybierz taki, który wyróżnia się dobrą chłonnością. Doskonale w tym zadaniu sprawdzi się mikrofibra lub ręcznik papierowy. Szczególne zalety w tym procesie ma ostatni z wymienionych rozwiązań. Nie rób tego też agresywnie i unikaj mocnego tarcia. Otul kosmyki tkaniną i odsącz wodę z pasm. Dzięki takim działaniom Twoje włosy będą bardzo dobrze przygotowane do następnych etapów związanych z suszeniem włosów.

Zanim zaczniesz suszyć włosy suszarką, dobrze je rozczesz delikatnym grzebieniem i zabezpiecz przed działaniem wysokiej temperatury. Spryskaj zatem włosy kosmetykiem przeznaczonym do tego celu. Przykładem takiego preparatu jest spray Matrix Total Results Mega Sleek. Poza właściwościami termoochronnymi zapewnia także maksymalne nawilżenie, wygładzenie, jedwabistość, odżywienie, a także blask.

Jak właściwie suszyć włosy?

Warto także wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Dobra suszarka do włosów powinna pozwalać na regulację temperatury i siły nadmuchu. Co więcej, ogromne znaczenie ma też moc urządzenia. Im wyższa, tym proces suszenia trwa krócej. Pożądana jest też funkcja jonizacji. Dzięki temu dochodzi do uwalniania ładunków ujemnych, które osiadają na powierzchni kosmyków. Neutralizują one ładunki dodatnie i sprawiają, że pukle stają się gładsze i podatniejsze na układanie. Ponadto, znika też kłopot z elektryzowaniem. W ten sposób zapewnisz im także ochronę. Odpowiednia suszarka powinna również wyróżniać się ergonomicznym kształtem i mieć niewielką wagę. W rezultacie suszenie będzie wygodniejsze, a tym samym rezultaty znacznie lepsze. 

Szybki i piękny efekt osiągniesz, gdy suszenie rozpoczniesz od czubka głowy i włosów przy nasadzie. Strumień powietrza kieruj w dół, dzięki temu łuski kosmyków się wygładzą. Dostosuj też temperaturę i siłę nadmuch do swoich preferencji. Nie możesz odczuwać żadnego dyskomfortu, a tym bardziej parzenia w skórę głowy. Staraj się, aby powietrze dochodziło do każdej partii włosów. Wspomagaj się także szczotką. Nabieraj pukle na nią delikatnie i rozprowadzaj strumień wzdłuż poszczególnych pasm. Nie pozostawiaj włosów wilgotnych, gdyż wtedy będą podatne na puszenie. Na koniec pracy ustaw chłodne powietrze, które bardzo ładnie utrwali fryzurę i nada jej zdrowego wyglądu. 

Czy suszenie niszczy włosy?

Zdecydowanie gorszym wyborem dla Twoich kosmyków jest pozostawianie ich do samoczynnego wyschnięcia. Wówczas będą bardzo podatne na łamanie pod wpływem negatywnego działania czynników zewnętrznych. Natomiast, gdy suszysz włosy zachowując przedstawione wyżej zalecenia, robisz im znacznie lepiej. Ograniczasz bowiem niebezpieczeństwo uszkodzeń i innych problemów. Co więcej, tak zadbasz o ich kondycję, piękny wygląd i zdrowie. Skutecznie też ochronisz przed rozwojem roztoczy, bakterii i innych drobnoustrojów. Ważną zaletą suszenia włosów jest też łatwiejsze układanie, gdyż po tym procesie będą one bardziej podatne na stylizację. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl