» przeczytaj wszystkie opinie
do kasy suma: 0,00 zł
Jak określić porowatość włosów? 0
Jak określić porowatość włosów?

Jak określić porowatość włosów?

W dzisiejszych czasach możemy przebierać w najrozmaitszych produktach do włosów, zarówno do mycia i pielęgnacji, jak również do stylizacji. Okazuje się jednak, że chcąc cieszyć się piękną fryzurą nie wystarczy zaopatrzyć się w kosmetyki z najwyższej półki. Nawet uznawane za jedne z najlepszych kosmetyki do włosów L`Oreal Professionnel, w tym szampony, maski i odżywki, serum i ampułki, spraye i olejki nie spełnią należycie swej funkcji jeśli nie będą dopasowane do indywidualnych potrzeb włosów. W związku z tym, musimy wiedzieć jaki mamy typ włosów, a co za tym idzie - jak określić porowatość włosów. Wobec tego, co to jest porowatość włosów? Czym charakteryzują się włosy niskoporowate? Jakie są włosy średnioporowate? W końcu, jak rozpoznać włosy wysokoporowate?

Co to jest porowatość włosów?

Pewne jest jedno – nie sposób określić porowatości swoich włosów, a co za tym idzie dobrać odpowiednich produktów pielęgnacyjnych (np. z linii kosmetyków do włosów L`Oreal Professionnel) nie wiedząc co to jest porowatość włosów. Otóż jest to zestaw cech fizycznych włosów, ich stanu oraz budowy, a przede wszystkim stopień odchylenia łuski włosa. Wyróżnia się przy tym trzy rodzaje porowatości włosów, a mianowicie: włosy niskoporowate, włosy średnioporowate oraz wysokoporowate. O przynależności do konkretnego decyduje struktura włosów, zabiegi, jakim są lub były poddawane, a także sposoby ich pielęgnacji i używane w tym celu kosmetyki. Jak określić porowatość włosów, aby móc odpowiednio o nie zadbać? Czym charakteryzują się włosy niskoporowate? Jakie są włosy średnioporowate? Wreszcie, jak rozpoznać włosy wysokoporowate?

Czym charakteryzują się włosy niskoporowate?

Jak określić porowatość włosów? Zacznijmy może od włosów niskoporowatych. Ten typ włosów cechuje się ściśle przylegającą, regularnie ułożoną łuską. W większości przypadków włosy niskoporowate są proste, ewentualnie lekko falowane, bardzo zdrowe, gładkie, wręcz śliskie i lśniące. Dzięki temu z łatwością się je rozczesuje, za to trudniej układa (nie poddają się stylizacji) i myje (wolno pochłaniają wodę i długo schną). Nie puszą się, ani nie elektryzują, lecz mogą się przetłuszczać. A jakie są włosy średnioporowate i jak rozpoznać włosy wysokoporowate?

Jakie są włosy średnioporowate?

Włosy średnioporowate w porównaniu do włosów niskoporowatych posiadają lekko odchylone łuski, zwykle są proste lub falowane, w niektórych sytuacjach się puszą (np. pod wpływem wilgoci), dobrze wchłaniają kosmetyki pielęgnacyjne, w związku z czym nie powinny sprawiać większych problemów. Najważniejsze to nie zaniedbać włosów średnioporowatych, aby nie zamieniły się w wysokoporowate. Natomiast, jak rozpoznać włosy wysokoporowate?

Jak rozpoznać włosy wysokoporowate?

Jak rozpoznać włosy wysokoporowate? Czym różnią się one od włosów niskoporowatych i włosów średnioporowatych? Jako, że ich łuska jest mocno odchylona z natury lub przez różnego rodzaju zabiegi stylizacyjne, koloryzację, niedostateczną pielęgnację, takie włosy są zwykle matowe, szorstkie, przesuszone, puszą się, elektryzują, rozdwajają i łamią. W związku z tym, wymagają intensywnej pielęgnacji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl