» przeczytaj wszystkie opinie
do kasy suma: 0,00 zł
Co robić, żeby włosy się nie puszyły? 0
Co robić, żeby włosy się nie puszyły?

Co robić, żeby włosy się nie puszyły?

My, kobiety marzymy o zdrowych grubych, pełnych objętości, a jednocześnie gładkich i lśniących włosach. Za to nie znosimy, gdy włosy się puszą przez co trudno jakkolwiek nad nimi zapanować. A niestety, jest to dość częsty problem. Wobec tego, co robić, żeby włosy się nie puszyły? Właściwie dlaczego włosy się puszą? Podajemy podstawowe przyczyny oraz wyjaśniamy jak zapobiec puszeniu się włosów, w tym jak pielęgnować i jak myć włosy, żeby się nie puszyły!

Dlaczego włosy się puszą?

Chcąc raz na zawsze rozwiązać problem puszących się włosów, dowiedzieć się co robić, żeby włosy się nie puszyły przede wszystkim musimy znać przyczyny takiego zjawiska. Dlaczego włosy się puszą? Otóż, dzieje się tak, gdy włosy są ogólnie w niezbyt dobrej kondycji, czyli są przesuszone, zniszczone, rozdwajają się, brak im nawilżenia i odżywienia, w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych – wilgoć, mgła, deszcz, długotrwała ekspozycja na słońce, a także w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji. Zarówno źle dopasowane kosmetyki pielęgnacyjne, w tym szampony do włosów, odżywki, maski, serum, olejki, jak i zabiegi – koloryzacja i stylizacja przy użyciu wysokiej temperatury i utrwalających lakierów może doprowadzić właśnie do puszenia się włosów. A zatem, jak zapobiec puszeniu się włosów? Jak je okiełznać i wygładzić? Jak myć włosy, żeby się nie puszyły?

Jak zapobiec puszeniu się włosów?

Co robić, żeby włosy się nie puszyły? W jaki sposób zażegnać ten problem? Skoro wiemy już dlaczego włosy się puszą, jesteśmy na najlepszej drodze, by odpowiedzieć sobie jak zapobiec puszeniu się włosów. Skoro puszą się przede wszystkim włosy przesuszone i zniszczone, musimy skupić się na poprawie ich ogólnej kondycji. Oczywiście nie da się tego zrobić z dnia na dzień. To dość długotrwały proces, jednak naprawdę warto. I tak też, o ile to możliwe należy zrezygnować z częstej koloryzacji, a zwłaszcza rozjaśniania włosów. Prócz tego, ograniczenie, a najlepiej zrezygnowanie ze stylizacji włosów prostownicą/lokówką/falownicą również jest kluczowe. Kolejną rzeczą jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Wobec tego, jak myć włosy, żeby się nie puszyły? Jakie szampony do włosów, odżywki, maski itp. wybierać?

Jak myć włosy, żeby się nie puszyły?

Jak zapobiec puszeniu się włosów? Unikanie czynników, które osłabiają strukturę włosa z pewnością jest bardzo ważne, jednak może okazać się niewystarczające, zwłaszcza jeśli włosy są mocno zniszczone lub z natury wysokoporowate. W takim razie, co robić, żeby włosy się nie puszyły? Należy o nie odpowiednio zadbać. Właściwa pielęgnacja poprawi ogólną kondycję włosów, a co za tym idzie zniweluje problem puszenia się. W związku z tym, musimy wiedzieć jak myć włosy, żeby się nie puszyły, a także jak je dogłębnie nawilżyć i odżywić. Spośród oferty współczesnych producentów warto wybierać delikatne, łagodne szampony do włosów o właściwościach nawilżających. Poza tym, po każdym myciu należy stosować odżywkę wygładzającą, natomiast raz na kilka dni maskę. Bardzo pomocne są też wygładzające olejki do włosów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl