» przeczytaj wszystkie opinie
do kasy suma: 0,00 zł
Co zrobić, aby włosy się nie przetłuszczały? 0
Co zrobić, aby włosy się nie przetłuszczały?

Co zrobić, aby włosy się nie przetłuszczały?

Włosy przetłuszczające się to prawdziwe utrapienie. Gdy dochodzi do tego, że nawet codzienne mycie głowy przestaje wystarczać i w połowie dnia nasze włosy są już wyraźnie nieświeże, rzeczywiście powinnyśmy zacząć się martwić. Nadmierna produkcja sebum przez gruczoły łojowe skóry na głowie przede wszystkim wywołuje ogromny dyskomfort. Przetłuszczone włosy nierzadko wpędzają nas w kompleksy, odbierają pewność siebie. Czujemy się przez nie nieatrakcyjne i niezadbane. Stąd też, prędzej czy później na poważnie zastanawiamy się co zrobić, aby włosy się nie przetłuszczały, szukamy informacji, sprawdzonych sposobów. W pierwszej kolejności na pewno warto odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego włosy się przetłuszczają - czy źródłem problemu jest nieodpowiednia/niewystarczająca higiena i pielęgnacja? A może wszystkiemu winny jest szampon lub odżywka i maska? Jak myć włosy, żeby się nie przetłuszczały i jaki szampon do włosów przetłuszczających się jest odpowiedni?

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Ku zaskoczeniu wielu osób, powody przetłuszczania się włosów nie są tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Zatem, jak jest w rzeczywistości? Dlaczego włosy się przetłuszczają? Z jednej strony włosy przetłuszczające się, a więc przetłuszczającą się skórę na głowie możemy mieć zapisaną w genach, tak jak tłusty typ cery na twarzy. Z drugiej strony, bardzo często nadmierna produkcja sebum na głowie jest spowodowana niewłaściwą pielęgnacją. Okazuje się, że włosy przetłuszczają się w momencie, gdy skóra głowy jest zbyt sucha, w związku z czym zaczyna się bronić zmuszając gruczoły łojowe do wzmożonej produkcji łoju. Na tym jednak nie koniec. Jakie jeszcze czynniki pobudzają pracę gruczołów łojowych? Dlaczego włosy się przetłuszczają? Na pewno na niekorzyść działa tu również częste dotykanie włosów i głowy brudnymi rękoma czy przenoszenie zarazków np. z nakryć głowy, a także zmiany hormonalne. Jak możemy temu zaradzić w kwestii pielęgnacji? Jak myć włosy, żeby się nie przetłuszczały i jaki szampon do włosów przetłuszczających się powinien pomóc?

Jak myć włosy, żeby się nie przetłuszczały?

Co robić, aby włosy się nie przetłuszczały? Skoro wiemy już dlaczego włosy się przetłuszczają, odpowiedź na pytanie o to, jak myć włosy, żeby się nie przetłuszczały nasuwa się sama. Otóż – jak najrzadziej. Biorąc pod uwagę, że przetłuszczające się włosy mogą być spowodowane wyraźnie przesuszoną skórą głowy, w pierwszej kolejności powinno się zrezygnować z codziennego mycia włosów, które niestety wysusza skórę. Oczywiście samo mycie powinno być dokładne, lecz nie agresywne – szorowanie nic tu nie pomoże. Ogromnie ważne jest też to, jaki szampon do włosów przetłuszczających się wybierzemy.

Jaki szampon do włosów przetłuszczających się jest odpowiedni?

Zastanawiając się co robić, aby włosy się nie przetłuszczały na pewno warto wyjść od podstaw, czyli analizy higieny i pielęgnacji włosów. Być może włosy przetłuszczają się z powodu nieodpowiedniego do typu i potrzeb włosów, a także skóry głowy szamponu. Wobec tego, jaki szampon do włosów przetłuszczających się rzeczywiście jest pomocny? W tym przypadku z pewnością warto wypróbować kosmetyki do włosów L`Oreal Professionnel Pure Resource. Produkty pochodzące z tej linii dokładnie oczyszczają włosy i skórę głowy z wszelkich zanieczyszczeń, w tym nagromadzonego sebum, a jednocześnie orzeźwiają i zapobiegają utlenianiu się sebum. Dodatkowo kosmetyki do włosów L`Oreal Professionnel Pure Resource są łagodne dla skóry, zmiękczają wodę i wyróżniają się pięknym, świeżym, leśnym zapachem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl