» przeczytaj wszystkie opinie
do kasy suma: 0,00 zł
Co to jest łupież? 0
Co to jest łupież?

Co to jest łupież?

Na drodze do idealnej fryzury napotykamy wiele przeszkód – skóra głowy, a co za tym idzie włosy nadmiernie się przetłuszczają, lub przeciwnie – są suche i matowe, rozdwajają się, kruszą i puszą, wypadają. Jakby tego było mało, wielu z nas, bo aż co druga osoba na świecie boryka się z łupieżem wyraźnie widocznym na włosach pod postacią niewielkich, białych płatków. Chcąc skutecznie mu zapobiegać i raz na zawsze wyeliminować, przede wszystkim musimy zrozumieć co to jest łupież i jakie mogą być jego przyczyny. Wobec tego, wyjaśniamy czym jest łupież, skąd się bierze, a więc jak powstaje łupież, a także jak leczyć łupież.

Czym jest łupież?

Co ciekawe, choć właściwie wszyscy potrafimy rozpoznać łupież na głowie i włosach, niewielu z nas rzeczywiście wie co to jest łupież, a w związku z tym nie potrafi dojść przyczyny jego powstawania i skutecznego sposobu leczenia. Zatem, czym jest łupież? Otóż jest to jedna z popularniejszych dolegliwości skóry głowy. Łupież widoczny pod postacią licznych, białych, drobnych płatków na włosach to nic innego, jak zrogowaciały naskórek, który wygląda bardzo nieestetycznie, przez co wpędza nas w kompleksy i wywołuje dyskomfort. Nie możemy jednak zapominać o tym, że skóra głowy łuszczy się nadmiernie nie bez przyczyny. Łupież to choroba, z którą należy podjąć walkę. Wobec tego, jak powstaje łupież i jak leczyć łupież?

Jak powstaje łupież?

Skoro wiemy już co to jest łupież najwyższa pora ustalić jego przyczyny. Jak powstaje łupież? Jakie czynniki mogą go powodować? Otóż główną przyczyną łupieżu jest inwazja drożdżopodobnych grzybów o nazwie Malassezia globosa. Co prawda drobnoustroje te naturalnie występują na naszej skórze, jednak ich zbytnie namnażanie kończy się właśnie łupieżem. Warto przy tym pamiętać, że zjawisku temu sprzyja podrażnienie skóry głowy oraz zaburzenia pH. Z kolei ich źródłem mogą być zaburzenia immunologiczne i hormonalne, duży stres, źle zbilansowana dieta, a także niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy i włosów, w tym częste używanie w dużych ilościach kosmetyków do koloryzacji i stylizacji włosów, przegrzewanie skóry suszarką do włosów, niedokładne spłukiwanie szamponu do włosów, odżywki czy też maski, a nawet niewystarczająco częste mycie głowy. Natomiast, jak leczyć łupież?

Jak leczyć łupież?

Jako, że łupież to nie tylko problem natury estetycznej, ale choroba wywołująca spory dyskomfort (m.in. swędzenie skóry czy też łojotok) nie należy go bagatelizować. Im szybciej podejmiemy stosowne działania, tym prędzej się z nim uporamy. Jak leczyć łupież? Po pierwsze, jako, że higiena i pielęgnacja są w tym przypadku kluczowe, ogromnie ważne jest to, jakie szampony do włosów będziemy wybierać. Najlepiej skupić się na produktach typowo przeciwłupieżowych. Po drugie, należy zrezygnować z suszenie włosów po umyciu, podobnie ograniczyć produkty do stylizacji. Po trzecie, warto przyjrzeć się swojej diecie i postarać się jeść zdrowo. A jeśli wszystko to nie pomaga, na pewno warto wybrać się do lekarza i na podstawowe wyniki – być może konieczne będzie zastosowania leków i/lub suplementacji witamin i minerałów, których brakuje w naszym organizmie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl