» przeczytaj wszystkie opinie
do kasy suma: 0,00 zł
Co oznaczają numery farb do włosów? 0
Co oznaczają numery farb do włosów?

Co oznaczają numery farb do włosów?

Farbowanie włosów to wspaniała metoda na odświeżenie wizerunku. Tym prostym sposobem można nie tylko zniwelować niedoskonałości, ale uzyskać efekt, który pozwoli odkryć zupełnie nową siebie. Dlatego coraz częściej przedstawicielki płci pięknej decydują się na farbowanie włosów w zaciszu własnego domu przy użyciu profesjonalnych preparatów. Czy Ty także chciałabyś się zdecydować na ten krok? Przygotowaliśmy zatem dla Ciebie artykuł, który pomoże Ci rozszyfrować, co tak właściwie oznaczają numery farb do włosów. Zapraszamy do lektury!

O czym informują numery na opakowaniach profesjonalnych farb do włosów?

Kolory farb do włosów oznaczane są za pośrednictwem specjalnej numeracji. Składają się one z liczby przed przecinkiem, a także po tym znaku. Pierwsza informuje o poziomie kolorystycznym.  Im wartość ta jest niższa, tym barwa jest ciemniejsza. W zależności od producenta wykorzystuje się numery od 1 do 12. Natomiast kolejne cyfry podają dane dotyczące odcienia konkretnego koloru.

Co kryją kolejne cyfry?

Rezultat koloryzacji uzależniony jest refleksu, a więc poświaty na kosmykach. I tutaj z pomocą przychodzi druga cyfra oznaczenia kosmetyku. Może być ona ciepła lub chłodna. W tym miejscu określenia stosuje się najczęściej liczby od zera do siedmiu. Najniższa wartość informuje o odcieniu neutralnym. Dla przykładu pod cyfrą trzy ukrywa się refleks złocisty, a więc ciepły, natomiast pod szóstką czerwony, czyli chłodny. Istotne jest to, że po przecinku występuje nie jedna cyfra, a dwie. Wynika to z tego, że w preparacie farbującym mogą być obecne dwa różne odcienie. Dlatego pierwsza wartość po przecinku przekazuje wiadomość o podstawowym, dominującym refleksie, natomiast kolejna o uzupełniającym.

Nie zawsze w oznaczeniu farb do włosów występują liczby!

Zdarza się, że oznaczenia numerycznego na farbach do włosów występują litery. Gdy zobaczysz takie rozwiązanie, to możesz być pewna, że są to skróty pochodzące od angielskich nazw kolorów. W tym miejscu podamy kilka przykładów. Na opakowaniach kosmetyków znajdziesz między innymi symbol B oznaczający brąz (brown), G czyli golden, R czyli czerwony  i tak dalej. Litery tak samo jak cyfry zestawia się w pary, aby określić odcień podstawowy i dominujący.

Jak wybrać odpowiednią farbę do włosów?

Przy wyborze kolorów weź pod uwagę naturalną barwę swoich kosmyków. Najlepsza koloryzacja to taka, która nie przekracza poziomu dwóch tonów. Dzięki temu poprawisz ogólną stylizację. Jednakże w przypadku, gdy zdecydujesz się na większe szaleństwo i chcesz przejść o kilka numerów do góry, przed realizacją tego zadania musisz rozjaśnić włosy. Jest jeszcze jedna ważna kwestia! Nigdy nie mieszaj ze sobą dwóch farb o refleksach ciepłych i chłodnych.

Przy zmianie swojego dotychczasowego wyglądu uwzględnij także odcień cery. Do ciepłej karnacji pasują takie kolory jak karmelowy, rudy, kasztanowy, ciemny brąz, czy też miodowy. Natomiast do zimnej odpowiednie będą barwy: piaskowa, orzechowa, jasny brąz i platynowy blond.

Wybór odpowiedniego kosmetyku do farbowania włosów nie jest łatwym zadaniem. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów. Co więcej, niezwykle przydatnym rozwiązaniem będzie tutaj paleta kolorów oferowana przez producenta!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl